zegar Dzisiaj jest wtorek, 25 stycznia 2022 roku, Witaj Nieznajomy! Zaloguj się! Nie masz jeszcze konta?! Zarejestruj się

Jesteś tutaj: Strona główna

Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego

Preview by Thumbshots.com
Ocena redakcyjna:


Ocena użytkowników:

Średnia: 2.2/6 (113 głosów)

Adres WWW:


Opis:

Strona zawiera szereg przydatnych informacji, a zarazem przedstawia działalność organizacji oraz władze i szereg dokumentów.

Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego jest organizacją zrzeszającą producentów. To organizacja, której rolą jest zbudować wspólnie z administracją rządową i samorządową polski system dla produktów tradycyjnych regionalnych i lokalnych na wzór krajów Unii. W państwach europejskich systemy jakości i ochrony produktów tradycyjnych i regionalnych były zawsze tworzone głównie przez producentów i sprzedawców lub organizacje je reprezentujące.

Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego przedstawia Polskę, że posiada ogromne potencjalne możliwości wytwarzania wielu produktów ze względu na tradycyjne rolnictwo, rodzinne gospodarstwa rolne, dużą ilość siły roboczej na obszarach wiejskich, czyste środowisko naturalne i ogromne bogate, zróżnicowane dziedzictwo kulturowe.

Przeszkody to brak tradycji wytwarzania przez rolnika produktu w miejsce surowca. Brak tradycji sprzedaży bezpośredniej rynkowych produktów wysoko przetwarzanych na dużą skale. Brak firm zakładanych przez producentów rolnych w celu przetwarzania w tradycyjny sposób surowca przez nich produkowanego. Pozwala to zachować jego unikalne walory i zatrzymywać należny zysk, przez eliminacje pośredników. Gwarantujący to pokrycie większych kosztów wytwarzania i satysfakcjonującą dochodowość produkcji żywności. Działania zmierzające do zmiany obecnej sytuacji na bliższą rozwiązań funkcjonujących w innych krajach europejskich to podstawowe zadanie powstałego samorządu gospodarczego zrzeszającego zarówno tych którzy takie produkty już wytwarzają jak i tych którzy dopiero się do tego przygotowują.Tagi: izba, produktu regionalne,

Kategoria: Izby